| x2gk9r a întrebat:

Salut…
Mi se pare mie sau pe iphone se termina baterie repede la ora 17:19 am avut 85 % iar acum la 18:27 am avut 72% e ok sau cu timpul se va utliza bateria sa mearga mai incet
Il incarc de la 20 pana la 90

7 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Depinde cum îl folosești. Dacă te joci pe el, bineînțeles că se va utiliza bateria repede.

Dacă l ai ținut cu ecranul închis marea majoritate a timpului în acel interval atunci e foarte bizar

| x2gk9r explică (pentru carevaescu):

Nu stiu dc mi se pare mi asa, ca aveam un y90 Huawei si tinea bateria era ok dar asta nu stiu. poate sunt asa pana ma obisnuiesc cu el?

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Pai in ce context?
Te-ai jucat sau nu pe el?
Plus că Huawei Y90, ți-o zic pe aia dreaptă, are procesor care nu consuma bateria cine știe ce, pentru că e creat special pentru un consum redus de energie. Iphone 12 in schimb, are un procesor care halește energie pentru că e de flagship până la urmă și e normal sa consume mai multa energie decât Y90.
Nu mai zic de bateria lui Y90 care e 5000mah, in comparație cu 2800 de mah.
Pe scurt, nu poți compara un baterry phone cu un flagship phone.
Așa că această comparație e aberanta.

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

Crezi ca am ales bine sa folosesc iphone 12 decat y90 Huawei?

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Pai depinde strict de ce vrei.
Daca ai vrea autonomie, Y90 e mai bun
Daca ai vrea putere bruta mai multa și camera mai bună, iPhone 12 e mai bun.

| suntserios a răspuns (pentru x2gk9r):

Pai tu compari bateria de pe iPhone cu alea de pe Huawei?

| literallythesamebruh a răspuns:

Ți-am mai zis deja că IPhone 12 nu strălucește la baterie.