| Tudorrr0 a întrebat:

Salut! Recent am achizionat un iphone 14 pro max acum 3 saptamani de la altex daca ajuta cu ceva informatia, de o saptamana, doua, cand il incarc pana la 80% frige efectiv si telefonul si incarcatorul, ce ar putea fi? Incarcatorul, telefonul sau amandoua?

2 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Au mai fost discutii in legatura cu telefoanele de la Apple, tot pe tema asta. Ultimele modele de Iphone, mereu vor fi instabile si vor avea probleme o buna perioada de timp. Tocmai de aia e o idee proasta sa cumperi ultimele modele. Trebuia sa cumperi 13 pro max, si nu aveai problema asta.

| literallythesamebruh a răspuns:

Dacă telefonul tău funcționează în parametri normali, nu știu dacă e neapărat un motiv de îngrijorare. Multe telefoane se încing la încărcat. Nu omit și posibilitatea de a fi vreo problemă software, deoarece Apple nu folosește o încărcare atât de rapidă încât să ducă la supraîncălzire. Dar ți-am spus, e oarecum normal. Telefonul meu face chestia asta de când l-am luat acum un an și nu am probleme.