| LzzD a întrebat:

Salut, stie cineva o aplicație care să inregistreze kilometri parcursi zilnic, eventual să setezi marimea pasului pentru a nu da eroare?!
Toate aplicațiile gasite de mine arată doar pașii, caloriile, sanatate, etc= pe mine ma interesează KILOMETRII PARCURȘI- NU pașii cum au toate.
Aveam o aplicatie bună-LG heath, dar nu mai există, acum folosesc ActivityTraker, e bună, poti seta marimea pasului să fie exact, dar se blochează câteodată și consumă baterie multă

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Încearcă strava.

| NLS a răspuns:

Https://play.google.com/store/apps/details?id=measureapp.measureapp&hl=en

In aplicatia asta nu trebuie sa setezi nimic,
iti inregistreaza distanta parcursa, in metri/ km sau alte unitati.

Calculeaza distanta cu ajutorul GPS-ului si a senzorilor de miscare ai telefonului, nu cu ajutorul numarului de pasi, ai caror marime poate varia.
Atat ca e aplicatie de masurat distante si arii, nu e health app.
Dar daca pe tine te intereseaza distante, iti spune asta, intr-un mod foarte exact.

| LzzD explică (pentru NLS):

Mulțumesc, dar înseamnă că înregistrează și când mergi cu masina, arată km totali, nu?!?

| NLS a răspuns (pentru LzzD):

Da, inregistreaza peste tot pe unde "se misca" telefonul, nu conteaza ca esti pe jos sau in masina.