| maphiotul a întrebat:

Salut
Stiti careva ce reprezinta acel număr 3 din coșuleț la acest card de memorie?
Am vazut altele cu numarul 1.
Pentru ca trebuie sa i-mi cumpar unu si vreau sa stiu daca e important sau ce anume reprezinta.
Mersi

https://www.emag.ro/......DDJ435MBM/

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Probabil acel 3 in "consulet" face referire la UHS Speed Class 3 (Clasă de viteză UHS) este un calificativ de viteză folosit pentru cardurile de memorie SDHC și SDXC cu bus UHS. Clasele de viteză UHS pot avea una din două valori: 1 sau 3. Un card de memorie Clasa 1 UHS înseamnă că viteza sa minimă este egală cu 10 MB/s, în timp ce un card UHS Clasa 3 are o viteză minimă de 30 MB/s.
Zic probabil pentru ca, cardurile de memorie moderne au tot felul de clase si clasificari, intrucat nu ne-ai arat imagini am presupus.

| maphiotul explică (pentru Simpatic):

Aa scuze, am vrut sa pun link-ul dar am uitat happy
il pun acum

| Dandiiiiiiii a răspuns (pentru maphiotul):

Link-ul ne duce la pagina generala eMAG, nu la cardul tau.