| maphiotul a întrebat:

Salut
Stiti de unde si mai ales cum pot pune programe/jocuri java pe un telefon Nokia model mai vechi?
Mersi.

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Dacă le poți descărca direct pe telefonul respectiv, o să îți apară să le instalezi după descărcare. Dacă nu, le pui pe un card SD și le poți deschide direct de acolo. Dacă nu, îl poți conecta la Nokia Suite și să le instalezi printr-un fel de "sideload" al zilelor noastre. Ai nevoie de un cablu de date Nokia din ăla vechi sau micro-usb, depinde de telefon. Dacă nu, le trimiți prin Bluetooth. Nu am mai incercat, dar sigur merge și așa, iar jocurile pentru Nokia au dimensiuni destul de mici. Când descarci jocurile, verifică rezoluția ecranului mai întâi.

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Mai există din ălea? happy

| literallythesamebruh a răspuns:

Dedomil.net

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Mersi.
Dar stii si cum sa pun?
Prin ce?

| maphiotul explică (pentru literallythesamebruh):

Ok.
Mersi!

| literallythesamebruh a răspuns (pentru maphiotul):

Dacă le poți descărca direct pe telefonul respectiv, o să îți apară să le instalezi după descărcare. Dacă nu, le pui pe un card SD și le poți deschide direct de acolo. Dacă nu, îl poți conecta la Nokia Suite și să le instalezi printr-un fel de "sideload" al zilelor noastre. Ai nevoie de un cablu de date Nokia din ăla vechi sau micro-usb, depinde de telefon. Dacă nu, le trimiți prin Bluetooth. Nu am mai incercat, dar sigur merge și așa, iar jocurile pentru Nokia au dimensiuni destul de mici. Când descarci jocurile, verifică rezoluția ecranului mai întâi.