| trasorv a întrebat:

Salut, știe cineva o aplicație gps tracking sau family locator care sa funcționeze și pe android și pe Windows Phone? Pentru fiecare separat am găsit dar nu am găsit una care sa meargă pe ambele sisteme. Ms

3 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Nu ştiu dacă sunt disponibile şi pe WP (Windows Phone). Dar sigur sunt disponibile pe Android.
Aplicaţii:

Google Maps,

MAPS.ME (hărţi offline - fără necesitatea conectării la internet),

Here Maps (disponibil pe ambele sisteme de operare),

Waze

| trasorv explică:

Apreciez raspunsurile dar eu ma refer la o aplicatie prin care sa localizez un prieten, un copil, nu caut o aplicatie de navigare. Eu am incercat cateva, (family locator, life360, find my friends etc.) dar cele care merg pe android nu merg pe windows phone si viceversa.

| Akatsuky a răspuns:

Incearca Traseele Mele, de pe magazin play, are o poza cu o sageata galbena pe fundal intunecat, il am si eu si l.am setat sa ma anunte la fiecare km parcurs, bafta!