| ReaperAlex a întrebat:

Salut.
Tot nu pot sa ma hotarasc intre cele 2 telefoane :
Galaxy Young si Galaxy mini 2.
Young-ul are OS mai performant, procesor si RAM putin mai buni decat mini 2, insa mini 2 are procesor grafic care ajuta mult in jocuri. Imi puteti spune cum ruleaza jocurile / browsing-ul (facebook, youtube ) pe Young? Si ce ma sfatuiti sa aleg?

12 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Amandoua sunt penale :].

| ReaperAlex explică (pentru Seby90):

Cum adica penale?

| Seby90 a răspuns (pentru ReaperAlex):

Sunt slabe rau. Nu as cumpara asa ceva, si nu o spun pentru ca umblu cu milioane bani de buzunar, o spun pentru ca raportul calitate pret nu ma incanta. Daca le-as primi cadou si nu as dispune de nici un telefon, tot le-as vinde.

| ReaperAlex explică (pentru Seby90):

Ei bine, tot trebuie sa aleg unul. Eu zic totusi ca raportul calitate - pret e unul acceptabil.

| Seby90 a răspuns (pentru ReaperAlex):

Gasesti telefoane cu hardware net superior la un pret mai mic sau egal.

Lumia 520 este 700 lei. Orange nivo este 430lei~. Daca intru in chinezisme Allview huawey... sigur gasesti mai bun. La Samsung platesti doar brandul, si sincer, designul lor e unu scarbos deja, se tot repeta happy.

| ReaperAlex explică (pentru Seby90):

Nu imi permit sa depasesc bugetul de 500 lei. maxim 550. Huawey ascend g300, Allview p5 sunt mult peste, stiu. Deci, daca mai stii telefoane cu pretul mai mic de 550 lei, care sunt mai performante decat galaxy mini 2, spune-le aici te rog.

| Raptorz a răspuns (pentru AlexDaniel7293):

Asta e dacie de smartphonestraight face
1.nu-si merita baniistraight face
2.galaxy mini e mai bun decat chestia aialaughing
3. DACIA 1310

| AlexDaniel7293 a răspuns (pentru Raptorz):

Quad core e dacie?hee hee

| MiSt3R0 a răspuns:

Salut,haide sa-ti raspund eu ca ei nu vor sa inteleaga ca tu trebuie sa alegi unul din cele 2. Vroiam sa-ti spun ca eu am Galaxy mini 2 si sunt foarte multumit de el, pana acum nu am intampinat nici-o problema la el si am observat ca este destul de bun pentru ce dotari are, deci sfatul meu este Mini 2.

| Seby90 a răspuns (pentru MiSt3R0):

Sfatul tau este mini 2 pentru ca ai tu, dar nu ai facut cunostinta cu celalalt model. Stii, eu am procesor Intel, Intel e cea mai buna firma din lume pentru ca are onoarea ca eu sa detin unul din modelele ei.

| danycool14 a răspuns:

Galaxy mini 2 sincer mi se pare mult mai bun decat young acum e alegerea ta eu am ales mini2