| mmaaddaa10 a întrebat:

ajutati-ma si pe mine va rog frumos vreau sa iau niste poze din telefon si nu am cablu de date cum sa fac?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Metode :
* le trimiţi prin bluetooth pe alt telefon ( la care ai cablu de date; eventual, al unei colege )
* cumperi un cablu de date USB
* ţi le trimiţi prin e-mail ( ori altă modalitate ) şi le deschizi pe Pc
* dacă sunt pe card de memorie, le poţi descărca prin intermediul unui card reader ( dacă are cineva, preferabil unul portabil/extern ), etc.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ai 2 posibilitati:
1. Scoti cardul si printr-un "Card Reader" il contectezi la calculator.
2. Le transferi prin Bluetooth. Pentru asta iti trebuie un "Adaptor Bluetooth".
- Preturile la un Adaptor bluetooth si Card Reader sunt asemanatoare, dar solutia mai buna este Card Reader.
Ca idee: Card Reader
http://www.emag.ro/card-reader/c/
Adaptor Bluetooth:
http://www.pcgarage.ro/adaptoare-bluetooth/

| Sandra200 a răspuns:

Poti incerca sa le descarci prin Bluetooth. Funda?