| MefX a întrebat:

.. am cont pe vivaSMS. dar de cand mi-am facut (acum vreo 2 luni) nu am primit pana acum niciun sms...

Am pus acolo sa primesc 5 pe zi si in fiecare zi din saptaman. dar nu primesc. straight face De ce? ce sa fac? am tot 2 euro acolo.

3 răspunsuri:
| MefX explică:

PS: Am numar de Vodafone. si cand l-am scris am scris ceva de genu asta 07328XXXXX restul nu va zic pentru a nu vrea problemehee hee

| Andrey_Andii_1995 a răspuns:

Trebuie sa inviti TU cu acel link magic mai multe persoane sa ai cat mai multi in echipa ta, cu fiecare persoana inscrisa prin linkul tau magic, ti se aloceaza 10 euro-centi, pana la 5 euro, mai ai, parerea mea e ca e o prostie happy

| dica2013 a răspuns:

Aceasta intrebare este obsesiv pusa de catre toti cei care s-au inscris.

Pentru ultimele noutati iti recomand sa devii fanul paginii oficiale de Facebook a vivaSMS.

"Si totusi de ce nu am primit niciun SMS pana acum?"

Raspunsul este cat se poate de simplu.

SMS-urile se trimit dar numarul de companii care sa foloseasca serviciile vivaSMS este destul de mic in acest moment pentru ca afacerea este abia lansata de 2 luni timp in care s-a lucrat la dezvoltarea platformei userilor, s-au facut teste privind functionalitatea intregului sistem de trimitere de SMS-uri, s-au facut masuratori in ceea ce priveste impactul pe care SMS-urile promotionale care au fost trimise l-au avut asupra celor ce le-au primit, adica a potentialilor clienti.

In cele din urma afacerea trebuie sa fie rentabila pentru toata lumea:

Pentru firma care cumpara serviciile vivaSMS.
Pentru vivaSMS ca intermediar intre companii si oameni (clienti).
Pentru oameni (cei care primesc SMS-uri adica potentialii clienti ai zecilor si sutelor de companii ce vor fii inscrise).

Trebuie sa incurajam si sa sustinem aceasta afacere. Exista anumiti indivizi care s-au inscris cu speranta ca bifand toate acele preferinte cand s-au inregistrat, vor primii zeci de SMS-uri care sa ii faca bogati in decurs de o luna.

Aceasta nu este atitudinea potrivita pentru ca un business traieste si functioneaza optim doar atunci cand satisface o nevoie reala adica: companiile trimit SMS-uri si oamenii cumpara iar toti castiga bani sau servicii/produse de calitate.

In acest moment se lucreaza la platforma de ambasadori care are ca menire atragerea de advertiseri, adica companii mici si mijlocii (IMM-uri) care sa cumpere serviciile vivaSMS.

Vor fii recrutati cei mai buni din toate orasele tarii. In 2-3-4 luni maxim, vor exista oameni care vor lucra la aducerea construirea fundatiei de "SMS-uri pentru toata lumea".

TREBUIE SA AVEM RABDARE SI SA SUSTINEM AFACEREA!