| 000MadMAX000 a întrebat:

am o cartela Orange pe abonament si de ceva timp imi apare Contactati Serviciul de Informatii si nu merge tot timpul sa sun pe cineva sau sa primesc aveti idee de ce zice asta?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pare a fi o problema cu setarile telefonului, pentru ca o defectiune a SIM-ului ar insemna imposibilitatea de a initia sau primi apeluri in general, nu doar in anumite cazuri. Noi iti recomandam sa incerci cartela in alt telefon si sa vezi daca se intampla la fel. Daca SIM-ul functioneaza in alt telefon, atunci te asteptam cu un apel la 484 ca sa verificam impreuna sau poti veni in orice Orange Shop.

O zi buna,
Orange Helpers