| ShakeStar2000 a întrebat:

Am o problema. Nu ma pot conecta la magazin Play. Îmi spune ca nu am datele mobile sau wifi aprins, dar eu am routerul aprins. Ce ar putea avea? dau fundița!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Routerul o fi deschis dar ai deschis si wifi din telefon? Sau daca ti-ai bagat parola retelei pe telefon?

| ShakeStar2000 explică (pentru darrio2007):

Pur și simplu, imi apare eroarea. O fi de la ei?

| Iunix a răspuns:

Poți să intri de pe telefon pe www.google.com? sau www.youtube.com?

| ShakeStar2000 explică (pentru Iunix):

Da, pot

| Iunix a răspuns (pentru ShakeStar2000):

Atunci înseamnă că ai acces la internet pe telefon. Mergi la setări, apoi la aplicații, dă click pe magazin play și dă pe Dezinstalare ACTUALIZĂRI sau pe ștergere date, ceva de genu, NU dezinstalare.

| ShakeStar2000 explică (pentru Iunix):

Chiar crezi ca nu am incercat?

| Iunix a răspuns (pentru ShakeStar2000):

De unde să știu e ce ai încercat deja? Atunci salvează pozele și ce mai ai prin telefon pe un card SD, pc sau google drive etc. și resetează telefonul la setările din fabrică, astfel încât să fie la fel ca atunci când l-ai cumpărat.

| dfeel a răspuns:

Chiar daca ai router-ul aprins asta nu inseamna ca telefon tau se si conecteaza la el.
Verifica pe telefon daca iti vede conexiunea wireless de la router si daca te poti conecta la ea.
Daca nu o vede restarteaza router-ul.
Daca nu merge verifica setarile de la router.

| dulgherunicu a răspuns:

Rescriere de soft

| clau44 a răspuns:

Cred ca aplicatiile google neactualizate.