| GabrielStefan a întrebat:

Am schimbat carcasa la telefonul meu iar cand il deschid nu am semnal deloc! Ce ar trebui sa fac? Am bagat iar carcasa veche si merge semnalul. Mentionez ca e Nokia c3-00 si ca eu i-am schimbat carcasa

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Pe spate noua carcasa este posibil sa nu aiba contactul ce transmite semnalul de la antena ce se afla in partea din spate si sus a carcasei unui telefon si este mascata ochiului insa ramane doar o mica portiune pentru a realiza un contact cu placa de la telefon.Studiaza cu atentie si vezi ceva ca un cui aurit, o lamela ceva ce iese din telefon si cauta corespondenta ei pe vechea carcasa si apoi vezi de ai acelasi cui telescopic, lamela, orificiu si la noua carcasa.Asigurate ca la noua carcasa nu este obturat acest orificiu si ca ai un contact bun intre antena si miezul telefonului dintre cele 2 capace(partea electronica). Bafta.

| Trynda a răspuns:

Pai cred ca nu e carcasa originala. Unele telefoane au antena pe carcasa. happy Pe capacul de la telefon am vazut antene. Vezi daca e vreo diferenta intre ele.

| dulgherunicu a răspuns:

Verifica contactele cu antena din carcasa noua