| DjSheepyOfficial a întrebat:

Am si eu o intrebare sincer sa fiu nu stiu deloc ce sa aleg dintre aceste 2 telefoane LG Optimus L9 II si Samsung Galaxy S II Plus? Voi ce a-ti alege?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Desi nu prea mai agreez LG iti recomand LG-ul. in cazul asta nu prea am cum sa inclin spre Samsung.
procesoarele snapdragon sunt mai bune decat cele broadcom
de asemenea bateria LG-ului este mult mai mare. 2100si ceva mAh fata de 1600 cat are Samsung-ul
standard bluetooth 4.0 la LG, 3.0 Samsung

indiferent de ce zicem noi aici alege-ti in functie de ce ai nevoie. eu de exemplu ma axez in principal pe capacitatea bateriei, pe consumul de energie, si RAM.la procesor nu prea am ce sa zic un procesor de 800Mhz e la fel de bun pentru aplicatiile de zi cu zi ca unul de 1400Mhz.
la jocuri poate 1200 ar fi mai mult decat suficient. daca ar face jocuri performante iti garantez ca ar iesi de pe piata laughing majoritatea aplicatiilor si jocurilor sunt rulate pe telefoane mid-level

5 răspunsuri:
| OneReason a răspuns:

Samsung Galaxy S II Plus

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

De cand ma stiu doar Samsung am folosit si nu o sa ma mut.

Deci recomand cu caldura Samsung galaxy s 2 plus sau chiar si s3 daca iti permite bugetul 300 400 lei +. Nu o sa regretiwinking GARANTEZ.

| aninominatus a răspuns:

Samsung Galaxy s II plus pentru ca are camera foto mai buna, este foarte rezistent, merge foarte bine tayscreenul si este mult mai rapid ca si configuratie!

| Cici69 a răspuns:

Dupa parerea mea, Samsung galaxy S II Plus. Nu am nici unul dintre ele dar cel mai bun prieten al meu are acest model si merge perfect. LG Optimus L9 are tata si nu merge foarte bine. Deci sincer iti recomand Samsung happy

| Stan_Robert_1997 a răspuns:

Eu cred ca este mai bun LG optimus L9 pentru are o viteza mai mare de internet si este mai rezistent la apa, cazaturi, etc. si are un andrroid mai mare sper ca tam fost de folos