| Saittam03 a întrebat:

am un a5 2017 si am probleme cu date mobile ceea ce nu am mai avut pana acum si nu am schimbat reteau sau ceva, dar am schimbat telefonul si pe cel dinainte imi mergeau foarte bine, iar pe acesta se misca prost...ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| kornelus a răspuns:

Salutare Saittam03.
1.Trebuie ca sa te asiguri ca ai o extraoptiune valabila.
2.Intra in meniul principal al telefonului, selecteaza Aplicatii, apoi intra la Setari, apoi la retele mobile, si acolo la retele mobile(adaugare)trebuie sa introduci numele operatorului de telefonie mobila(nume puncte acces cred).
3. Poti suna la relatii cu clientii in caz daca nu te descurci cu cele scrise mai sus, iar un operator iti v-a trimite un mesaj de configurare a internetului mobil), dupa ce ai primit mesajul de configurare il salvezi, restartezi telefonul sau opresti si repornesti telefonul si apoi activezi in bara de sus "date mobile„.
Sper ca ti-am fost de folos!