| Nita_Alin_2002 a întrebat:

Am un iphone 7 si vreau sa stiu daca este bine sa il las peste noapte la incarcat si la cat la suta sa il pun la incarcat?

Răspuns Câştigător
| Al3xanndra a răspuns:

Niciodată nu este bine să lași un telefon la încărcat peste noapte! Cel mai bine este să îl bagi la încărcat când este aproape de închidere, și nu trebuie încărcat când ai 40%, 50%. Niciodata. Sper că te-am ajutat! Sunt noua pe TPU, îmi poti acorda funda te rog? Mersi oricum!

9 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Salut!

Evident ca il poti lasa peste noapte la incarcat, ca doar nu stai langa el sa vezi cand loveste 100% ca sa il scoti imediat. Stai linistit ca nu explodeaza.

Pe langa asta, un telefon ar trebui bagat la incarcat doar cand este sub 20% baterie. Asa e recomandat pentru a avea o baterie "sanatoasa" care sa te tina macar 12 ore.

Bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speed99):

Si sa fie scos pe la 80% pentru a mentine bateria sanatoasa.Si un telefon nu se lasa peste nopate la incarcat daca ti la bateria ta si vrei sa o pastrezi "sanatoasa".un pic cam eronat raspunsul tau.

| Nita_Alin_2002 explică (pentru Speed99):

Ok,stai linisitit nici nu ma gandeam la nici o explozie doar intrebam laughing)

| D3I3 a răspuns:

Poti sa il pui la incarcat peste noapte, deoarece telefonul ia cat ii este nevoie.Pe la 20-30 % este recomandat.

| GoldenBoy17 a răspuns:

Salut, de recomandat ar fi sa nu ul lași noaptea la încărcat, deoarece el se încarcă în 3 ore. Dacă tu te pui sa dormi la ora 1 noapte de exemplu, telefonul la ora 3 va fi încărcat, dar pana când te trezești tu la ora 7-8, bateria se va supra solicita. Și asta dăunează bateriei. Dar tu poți sa faci cum dorești. E telefonul tău. Tu decizi. Eu de ceva vreme nu-l mai las la încărcat noaptea. Îl încarc dimineață când ma trezesc dacă seara l-am descarcat. Și în o ora e încărcat.

| Ventilator12345 a răspuns:

Poti sa il lasi si peste noapte, daca de exemplu ai uitat sa il bagi inainte de a te culca, si are 10%, 20%, si dimineata n-ai timp sa-l incarci, dar, e de preferat sa nu. Daca ai iPhone 7, nu o sa explodeze, daca cumva de asta iti era frica. laughing Cel putin eu n-am auzit pana acum sa fi explodat un iPhone 7, adica nu iPhone7, orice iPhone. Si ar fi bine sa-l pui la incarcat cand are baterie putin, cam sub 20% si sa-l lasi cam pana la 90%-95%, nu chiar pana la 100%. Eu asa stiam. Dar oricum, stai linistit, ca daca il lasi pana la 100% sau il lasi peste noapte la incarcat nu inseamna ca intr-o saptamana ti se strica bateria. Dar, daca ai optiunea de a face cateva chestii care il mentin mai bine, de ce sa nu le faci?

| Nita_Alin_2002 explică (pentru Ventilator12345):

Nu am zis nimic de explodat ce aveti toti

| Andreea031 a răspuns:

Mie mi-ar fi frică ca pe un iPhone 7 sa.l lași peste noapte, nu stiu csz

| Liesel a răspuns:

Am si eu un IPhone si te sfatuiesc sa nu il lasi peste noapte la incarcat deoarece eu am facut acelasi lucru iar acum mi se descarca foarte repede chiar daca nu stau pe el. Cat despre cand ar trebui sa fie scos de la incarcat cam pe la 80% sau 90%.