| KanekiMalai a întrebat:

am un Nokia 3220 care n are baterie și nu pornește ce are

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

De cat timp sta 'mort'? S-ar putea ca bateria sa fie dusa de tot sau a fost scapat in apa si atat i-a fost, portul de incarcare poate fi de vina, incarcatorul stiu ca are mufa tubulara, e destul de vechi, sa nu cumva sa ai firul intrerupt si de aceea sa nu incarce, motive pot fi multe, trebuie doar sa cunosti istoricul telefonului, am avut un Nokia 6110 navigator, ce-i drept era putin mai avansat, avea symbian, l-am uitat odata afara in ploaie si alta data l-am scapat in apa si nu trecea de logo-ul Nokia, l-am dus la reparat, ala i-a rescris softul si a mers perfect dupa, cu mici sechele din cand in cand dar ar fi mers si-n ziua de azi de nu l-as fi dat.

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

"n are baterie și nu pornește ce are". Ghici ghicitoarea mea.