| vladtomatpu a întrebat:

Am un Nokia Lumia 710 si as dori sa aflu daca pot sa ii pun o baterie mult mai buna, adica de capacitate mai mare. Bateria lui originala are 1300mAh si as vrea sa ii pun una peste 1500. Daca ii pun asa ceva se poate arde?

Funda... big grin

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Trebuie sa fie ca dimensiuni si contacte exact ca cea originala. Nu se va arde nimic, dar se va incarca mai greu, iar incarcatorul se va incalzii mai tare iar in timp se va distruge.