| GhostRider02 a întrebat:

Salut TPU,am un Samsung galaxy grand prime si de vreo o saptamana nu imi merg datele mobile,se conecteaza,apare sus in bara cu ora,bateria, etc dar nu merg si la messanger imi arata "connecting" Ati patit-o careva?

Răspuns Câştigător
| aXs77 a răspuns:

Salut,si eu am Samsung Galaxy prime si mi s-a intamplat si mie.
Nu ai configurat setarile de la internet cum trebuie.
Tot ce trebuie sa faci e sa intrii la ^SETARI^ -> ^Mai multe retele^ -> ^Retele Mobile^ -> ^Nume puncte de acces^ iar acolo gasesti 3 tipuri (web'n'walk,Cosmote MMS si inca una)
Dai pe cea care nu am specificat-o iar dupa o sa iti apara :
Nume,APN,Proxy,Port,etc.
Seteaza-le dupa cum ti le dau :
Nume : Connect Mobile
APN : broadband
Proxy : Nesetat
Port : Nesetat
Nume de utilizator, parola, server, MMSC, Proxy MMS - Nesetate
MCC - 226
MNC - 03
Doar atat trebuie sa schimbi! ^^
O zi placuta, funda te rog! :3

3 răspunsuri:
| GhostRider02 explică:

Mersi mult

| GhostRider02 explică:

Nu imi apare niciuna din cele 3

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente