| RecKinul a întrebat:

Am un smartphone Nokia 3 cu Android 8. De ceva timp nu mai pot face comutarea datelor mobile de pe o cartelă pe alta. Am două sim-uri: Vodafone și Digi. Când l-am cumpărat avea Android 7 și mergea foarte bine să schimb datele mobile de pe un sim pe altul. Am incercat și resetarea dar tot degeaba. La resetare mi se cere să aleg doar un singur sim pentru date mobile și pe care îl aleg acela merge. Nici schimbarea sim-urilor de pe un slot pe altul nu da rezultate. Oare este nevoie să mă duc cu el la service?

1 răspuns:
| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Salut. Ai instalat un custom rom de gen cynogenmod? O fi problema de la el cauta in alta parte si instaleaza-l. E problema de la romul Android. Daca nu vrei sa i faci ceva mai grav du-te cu el la service ca se va rezolva imd.