| AlexBoy88 a întrebat:

Are ceva daca descarc jocuri de pe PC care nu sunt originale pentru android si dupa aia le bag in telefon(galaxy S3) pot sa patesc ceva la telefon?
Pentru ca jocurile sunt cu bani pe Google play alea care imi plac mie si le descarc prin pc si le bag in telefon.(ex: Ieri am descarcat GTA San Andreas si l-am bagat in telefon si a mers)
Pot pati ceva din asta?
Exista vreun risc?

Răspuns Câştigător
| UserAnonim98 a răspuns:

Omule, ai Samsung Galaxy S3!
Ceea ce faci tu poate fi considerat o mare prostie, exista riscul sa iei virusi.
Cam 50% din jocurile descarcate de pe Net au virusi, si ar fi pacat sa-ti strici telefonul (mai ales ca nu e chiar asa ieftin).
Eu te sfatuiesc sa-ti iei jocurile de pe Google Play (care sunt Free/Demo), iar daca iti doresti un joc cu adevarat cumparal (mai bine dai 5 euro, decat sa dai dupa zeci de euro sa ti-l repari) sau asteapta ceva timp pana o sa-l bage free (poate dura ceva). P.S.: Ia-ti Samsung Galaxy S4 daca vrei jocurile cu bani gratiswinking, la S4 mi-se pare ca totul de pe Google Play e Gratis big grin
Faci cum crezi happy

| AlexBoy88 explică (pentru UserAnonim98):

Multumesc mult nu o sa mai descarc de pe pc.
Am hotarat sa imi fac card sa pot cumpara jocuri
Multumesc inca o data ai Funda!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat