| Supremejordannike2004 a întrebat:

Salut TPU, As avea de ales din iPhone SE 2020 si Xiaomi mi 10T Pro, Care ar fi mai ok? M-am gandit si la varianta sa incerc ceva nou pentru ca toata viata am avut Android. Ce sa aleg?
Dau Funda!

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

10T Pro, nu fi imbecil! Pentru camere si senzor IR, daca nu orice altceva. Si sa nu uitam ca la momentul lansarii era in top 10 global ca performanta - Snapdragon 865, insa in top 100 cred la pret.

| Supremejordannike2004 explică (pentru GabiDumitrescu):

Imi poti da cateva argumente de ce sa iau mi 10T PRO si nu iPhone?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Ti-am dat deja doua mai sus. Vrei mai multe, ia de aici:
1. https://www.pinoytechnoguide.com/......s?/compare (cu mentiunea ca sunt idioti la faza cu stocarea la 10T Pro, eu am Mi 10T Pro cu 128 GB...)
2. https://nanoreview.net/......ne-se-2020 (jos palaria comparatia)
3. https://phonesdata.com/en/compare/5458913/5458637/
Bonus - ce nu zic multi si ar trebui sa scoata in fata, inclusiv tantalaii de la marketing de la Xiaomi, e faptul ca Mi 10T Pro vine cu folie de protectie pe ecran si carcasa de protectie tratate cu ioni de argint, practic sfintite (pentru crestinopatii de pe aici) sau tratate antibacterian (pentru astia care traiesc in mileniul 3).

| Supremejordannike2004 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca ai mi 10T PRO cum se descurca?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Supremejordannike2004):

Dupa ce i-am facut update la Android 11 si am ramas pe MIUI 12 ma cam seaca unele chestii aparent cauzate de software. Nu neaparat probleme mari, cit faze de interfata care probabil erau si inainte acolo dar au inceput sa ma enerveze acum mai mult. Astept cu interes MIUI 12.5 sa il vad cum se misca. In rest, e parfum. Pe manual scot uneori niste poze de iti pica dintii. Bateria tine peste o zi cu toate cele pornite si refreshul pe automat (BT pornit permanent, conectate la el un Oura Ring si un Mi Band 5). Parca ai mai avut o intrebare de genul si am postat review-ul asta, sau poate nu erai tu. Oricum, mai arunca o privire la el daca ai facut-o deja - https://www.notebookcheck.net/......374.0.html

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

„faze de interfata"

Te referi la bug-ul ăla ce l-am mai văzut în niște poze că apare iconița de baterie de două ori, sau aia de semnal? Sau că mai dispar aplicațiile alea sin partea de jos a ecranului?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici, nici, nici. Uneori nu isi face unlock desi fingerprint readerul merge perfect, notificarile merg absolut haotic, aplicatia lui de camera focalizeaza infect in unele scenarii, si ar mai fi vreo cateva. Nu am vazut vreodata iconita de baterie sa aiba probleme, sau cu aplicatiile din partea de jos. Folosesc o tema custom cu un set de iconite foarte misto, posibil sa ma ajute sa evit vreo doua buguri mai noi...
@TitoJacksana: Camera de 108 MP e fix apa de ploaie. Bine, pe mod manual poti face niste chestii foarte simpatice in unele scenarii, dar aia 108 MP reprezinta fix nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| TitoJacksana a răspuns:

Mi 10T Pro, baterie de 5000 mAh, camera de 108MPX, Snapdragon 865, ecran de 144hz

| lucasmagix a răspuns:

Salut, eu as alege SE 2020.

| Supremejordannike2004 explică (pentru lucasmagix):

Imi poti da cateva argumente?