| Hkhtfcvhu a întrebat:

Salut TPU! Ce mi-ati recomanda iphone 13 128gb sau iphone 13 256gb? cat de mult tine memoria? avand in vedere ca am un telefon de 64 gb si mai am 5gb liberi?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cit de mult tine memoria adica? Aia nu-i memorie, ala este spatiu de stocare, ce arati tu.Cit tine? Tine cit vrei tu laughing
Grele de tot asa-i? De fapt voiai sa intrebi daca spatiul ala de stocare ar fi suficient pentru tine.

Asta tu trebuie sa stii, ce tii in telefonul ala, cate tii in el.Asa si unu de 64 ar fi bun, daca nu tii decat cateva poze, dar avand in vedere ca softul ocupa destul spaptiu, sau cele noi, e bun de 128, pentru a nu avea proble, me cu updaturile.

Restu tine de tine, cate poze si ce mai tii tu in acel telefon, jocuri sau mai stiu eu ce.
Daca ai de 64 si inca mai ai spatiu, gindeste ca ala de 128 e deja dublu fata de ce ai tu.
Sa cumperi de 256 asta costa in plus, deci eu cred ca dde 128 e ok.

Dar sa cumperi iphone 13 cand deja apare 16 laughing eu cred ca mai bine astepti si cumperi iPhone 16.

Adica eu spun parerea mea persona, eu nu as cumpara un telefon vechi, ma refer fabricat in anii din urma, chair daca a stat pe raft, as lua unu fabricat in anul in curs, asta indiferent ce brand ar fi acel telefon.

| Hkhtfcvhu explică (pentru relian):

In primul rand m-am exprimat gresit, da ok deja te bagi in seama fara rost cu aia, si de ce as lua un telefon nou cum ar fi iphone 16 cand apare sa dau 10.000 eu vreau iphone la un pret decent nu la 2 3 mi de euro

| relian a răspuns (pentru Hkhtfcvhu):

Daca te-ai exprimat gresit, cum ma bag in sama fara rost? Macar tiam facut observatie si tot e ceva nu? Altdfel tot persisti in greseli.
De ce ai lua un telefon nou? Pentru ca e mai bun si il poti tine mai multi ani, de aia.
Daca iau un telefon vechi, chiar de este nou de pe raft, mai tine mai putini ani, comparativ cu unu aparut acum nou.
Ideea este sa tii un telefon cit mai mult, si cum faci asta? Luind cand apare, vei merge cu el la maximum cit fac aia update.

Dar na, ce sa stii tu te bagi in sama aiurea laughing. Daca nu ai bani, atunci nu cumperi nici unu ieftin.

Răspuns utilizator avertizat