| vicionutz a întrebat:

Daca am un telefon s 2 si ar avea un android de tip ice cream, pe gsmaena am vazut ca scrie " uptade to 4.1 jelly bean " mi se updateaza singur?

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Nu.Este un update de tip OTA si nu are ce sa se strice!

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu, nu se updateaza singur. Ca sa-i faci tu update, trebuie sa te duci la setari->despre telefon->Actualizari software. Stai la un wi-fi stabil daca vrei sa-i faci update. Bft! happy

| vicionutz explică (pentru Jipa95):

Si este vreun risc cum zice romulus?

| hp8510p a răspuns (pentru vicionutz):

Nu.Este un update de tip OTA si nu are ce sa se strice!

| cosmii10 a răspuns:

Nu, nu se actualizeaza singur.
Urmeaza pasii: Meniu-> Setari -> Informatii despre telefon -> Actualizari software.

| ROBBYSHOW a răspuns:

Intra in setari despre tel si zice colo sus actualizare software dai acolo si cauta actualizari disponibile eu asa am facut si a mers.inca ceva telefonul trebuie sa fie incarcat

| Romulus_Nafornita_1970 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un service gsm iar acolo te va costa undeva la 30 de lei, asta daca nu vrei sa te trezesti cu telefonul stricat. Dar da, cred ca poti sa il updatezi singur dar iti asumi un risc.