| Alexe_Silviu_2000 a întrebat:

Salut TPU
Daca dau resetare din fabrica la un telefon e posibil sa il afecteze?
Adica sa ii afecteze pe la procesor ceva sau la sistemul de operare(sa il ingreuneze/bug-uri ceva,)?
Am mai dat reset si mi s-a parut putin mai ciudat dupa, nu stiu daca doar mi s-a parut sau il afecteaza putin?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Factory reset nu iti afecteaza telefonul cu nimic, doar daca dai factory reset foarte des s-ar putea sa iti afecteze performanta.
Daca ai dat de 2 sau 3 ori nu te va afecta cu nimiv

| SyBy92 a răspuns:

Ba chiar ajută telefonul, este cum ai baga din nou windows-ul pe PC, desigur nu trebuie să faci exces, dar o dată la 2 luni este ok, părerea mea!

| Snak1998 a răspuns:

E ok sa dai reset, numai telefonul sa nu fie rootat, eu am patit, e bun de decor dupa happy