| kar1GaNNN a întrebat:

Deci am abonament de la telekom cu net nelimitat 4G si altele. Cand l-am facut mi s-a spus ca e 48 de lei pe lună și eu dau in fiecare luna aproape câte 1 milion. de ce oare?

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Foarte frumoasa intrebarea, DAR CU RASPUNS EVIDENT:
SCRIE PE FACTURA/DESFASURATOR

DA, AI ASTEA UNDEVA, toate firmele de comunicatii au OBLIGATIA LEGALA sa iti ofere informatiile astea, eu pot sa le vad pe ambele (si factura si desfasuratorul) on-line la Digi, cu toate ca pot sa aiba un nume... tampit, de gen dau un telefon in Elvetia pentru cam un minut si imi apare "trafic nustiudecare", si cum asta s-a intamplat cu vreo 5 saptamani in urma, ma uit crucis... HA?
INSA INFORMATIILE SUNT ACOLO!
daca nu ar fi ai avea apa la moara sa ii dai in judecata RAU, asa ca astia nu risca!

foarte probabil trebuie sa iti faci cont, daca asta e prea greu, atunci stai cu ei la telefon pana te "conving" de ce si cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În contract te-ai uitat cu atenție? Ce scrie? 48 de lei/lună?

Dar în factură? Apar costuri suplimentare pentru servicii suplimentare?

| AlexDarius3 a răspuns:

Suna si vezi cam care-i treaba, punele intrebari, foarte posibil sa fie abuz in serviciu.