| anonim_4396 a întrebat:

Deci, am vrut sa imi recuperez niste poze sterse de pe Samsung J5 2015 cu un program dr.fone, si...acum...nu mai pot activa wifi-ul si imi spune ca telefonul meu nu e in securitate. Ce e de facut? Multumesc!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da-i o resetare de fabrica, dupa ce salvezi din memorie numerele de telefon si sms-urile.

| SofiaTeodorescu a răspuns:

"Termenul de „root" sau „rootare" este utilizat in cazul telefoanelor cu Android. Recuperarea fisierelor pierdute este mai simpla daca dispozitivul a fost „rootat", iar majoritatea aplicatiilor de recuperare a datelor functioneaza doar daca dispozitivul a fost rootat.

Rootarea dispozitivului inseamna obtinerea unui control mai mare asupra sistemului de operare si a telefonului. In cazul in care telefonul nu are drepturi „Root" poti urma aceste instructiuni. Atentie, insa, rootarea ar putea conduce la pierderea garantiei sau ar putea determina pierderea de noi fisiere, astfel incat inainte de a incepe procesul este indicat sa faci un backup. Inainte sa faci asta, poti verifica daca nu cumva telefonul tau a fost deja rootat prin aplicatia Root Checker."
Asta ar putea sa fie cauza, daca ai facut asta... Data viitoare fa backup

| anonim_4396 explică (pentru SofiaTeodorescu):

Am incercat deja sa resetez telefonul cu tot cu backup. Degeaba...