| AnnDyALX a întrebat:

detin un Nokia 5 si am o anumita problema in legatura cu jocurile. I-am dat restart din fabrica si am luat snapchat, clash royale si Instagram primele trei aplicatii, care mergeau impecabil. Dupa am mai descarcat fifa mobile, Facebook si shadow fight 3 care imi laga foarte rau, ba chiar imi dadea crash. Am dat restart din fabrica si mi-am luat prima data shadow figh3, fifa mobile si Facebook care dupa restart au mers perfect, dupa accea cand am descarcat si celelalte aplicatii... Instagram, snapchat si clash royale acestea imi lagau, si eventual luam crash ca si la celelalte aplicatii. Deci pe telefon pot lua 3 jocuri care merg bine... dupa accea daca mai descarc ceva imi lagheaza, pot sa stiu de ce? Dau funda

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dacă vrei telefon pentru a juca iți cumperi un telefon potent.
Ceea ce ai nu e pentru gaming.

| Bogdan70001 a răspuns:

Inchide jocurile de la recente.Nokia 5 nu este un telefon prea puternic, dar sa mai rulezi si jocuri in fundal...

| Băă_VaLy_1984 a răspuns:

Facebook si. messenger, consuma cele mai multe resurse in special ram