| CTLN a întrebat:

SAlut TPU. Este vreo problema daca folosesc incarcator de 2A cu fast charging la Samsung s5?

8 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Fast charging inseamna ca nu stiau ce sa mai scrie ca sa-l cumperi.
Este deja un miracol daca iti incarca telefonul intr-o noapte.

| CTLN explică (pentru xerxes1):

Il incarca intr o ora jumatate laughing)

| xerxes1 a răspuns (pentru CTLN):

Daca nu se incalzeste prea tare este ok.
Al meu se incarca complet tot intr-o ora si ceva.

| CTLN explică (pentru xerxes1):

Ce sa se incalzeasca prea tare? telefonul? sa se incalzeasca in timp ce l incarc sau in mod normal?

| xerxes1 a răspuns (pentru CTLN):

Si unul si altul.

| CTLN explică (pentru xerxes1):

Nu se incalzesc deloc laughing) problema e ca telefonul se incalzeste cand il utilizez fara sa fie la incarcat. am filmat cu el in jur de 5 minute si deja era fierbinte. sau cand stau pe net in jur de juma de ora la fel se intampla. stii cumva care poate fi cauza?

| xerxes1 a răspuns (pentru CTLN):

Toate fac la fel.
Am Iphone 5 si frige cand ma uit putin pe net sau daca il pun pe Waze.
Inainte aveam 4s si tot la fel frigea.
Acum ca este cald afara fenomenul se amplifica.

| Paulvasile10 a răspuns:

Din cate am auzit pe termen scurt nu are niciun efect negativ, dar in timp strica bateria