| Iordacheionelmarian a întrebat:

Salut TPU. Există Telefoane sau tablete care să suporte înregistrarea ecranului sau editarea la rezoluția 8K 2303P? Dacă da va rog să-mi spuneți care sunt acestea. Dau FUNDĂ

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Am telefon care stie 8k, dar inregistrarea interna o face doar fullHD
Daca exista aplicatii terte care fac insa o inregistrare de ecran 8k asta nu stiu, tot ce este posibil, dar asta ar insemna sa fie un device performant, nu la 1500 sau 2000 de lei sau 3000 de lei!

Rezolutia 8K este definita astfel : 7680 × 4320 pixeli nu 2303p de care zici care nu este standard pentru nicio rezolutie cunoscuta, este in rangeul 2k >2048×1080 pixels, urmeaza 1440p care este : 2560×1440 pixels

| literallythesamebruh a răspuns:

Majoritatea telefoanelor merg în frame-uri și când faci o înregistrare în 4k, dar 8k...