| xVlaDuTz a întrebat:

Mi-am blocat telefonul din greseala Si acum nu mai pot sa-l deblochez. Cum ii dau resoftare? Model BML I9505

8 răspunsuri:
| blaablaablaaa a răspuns:

Cum adica ti l-ai blocat?

| xVlaDuTz explică (pentru blaablaablaaa):

Am facut un model si nu-l mai stiu

| StupiDog a răspuns:

Incearca sa il inchzi si sa TII APASAT volum sus + power button
sau
volum sus+power button + home button
Trebuie sa fie o combinatie
apoi ajungi la un meniu unde selectezi hard reset sau cauti sa scrie ceva cu reset
ATENTIE: vei pierde date din telefon

| xVlaDuTz explică (pentru StupiDog):

Nu imi apare nimic de hard reset...

| StupiDog a răspuns:

Ai un s4?

| StupiDog a răspuns:

Deci,dacă ai s4...1. Închizi telefonul complet
2. Ți apăsat simultan volum sus +home button + power button (ți apăsat pana te baga într un meniu )
3) dai factory reset

| xVlaDuTz explică (pentru StupiDog):

Nu e chiar S4, e o replica, o clona : https://www.youtube.com/watch?v=CouZqkdk-84
Nu merge cu Acele butoane.
Merge cu Power Button+Volume Up. Cand apas imi apar urmatoarele:
~Full phone test
~View phone test result
~Item test
~BT EUT
~Ctp calibrate
~Exit.

| StupiDog a răspuns:

Cel mai probabil dacă nu ai aia în meniu e din cauza ca e replica telefonul și nu are softul "original" cel mai ușor at fi sa te duci la un gsm ...eu doar metoda aia o știu ...si și la magazin tot aia ți o face dacă merge... daca nu, nu știu