| 69hri a întrebat:

Salut TPU! Mi am dat comamda pe Altex de iphone 15, Mi s-a pus coletul la fan curier sectorul 1 (sper ca nu greșesc), iar eu sunt dintr un sat foarte aproape de Pitești. Întrebarea mea este următoarea: Curierul care vine de la București vine direct la mine acasă pentru a mi aduce coletul sau îl predă la firma de curierat din zona mea?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In fiecare oras mai mare exista un hub al curierilor. Acolo se duc toate pachetele aduse din alt oras si de acolo se distribuie catre curierii care fac livrari

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fan Curier transporta marfa la Pitesti, unde se sorteaza pe zone arondate si ti se se trimite cu curierul zonei tale.

| Cipi1212 a răspuns:

Curierul vine la tine acasă. Dar nu știu dacă de la București sau de la o firmă de curierat din zona ta.

| Anonimboy111 a răspuns:

Daca ai dat comanda sa iti vina cu, curierul iti vine acasa te suna si te pune sa iesi afara nu e logic? daca ai dat sa iti vina intr-un magazin anume vine acolo si tu te duci in acel magazin sa il iei

| suntserios a răspuns (pentru Anonimboy111):

Nu prea ai inteles intrebarea, este?

| Anonimboy111 a răspuns (pentru suntserios):

Am inteles si este treaba mea ce inteleg, nu trebuie sa te dai tu mai superior in fata la toti, ti am mai zis calmeaza te, n ai nimic mai bun față de altii

| suntserios a răspuns (pentru Anonimboy111):

Vezi ca "superior" nu are grad de comparatie. Asa ca maxim pot fi superior altora.

Si nu, nu ai inteles intrebarea deloc.

| 69hri explică (pentru suntserios):

N are rost să vă certați.

| suntserios a răspuns (pentru 69hri):

Da eu nu il cert, ii zic sa invete sa citeasca si sa scrie.