| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca pare ciudat dar am o intrebare.
Unde o sa ajunga pretul telefoanelor in anii viitori?
In fiecare an se adauga cate 300-500 lei la fiecare telefon.
Ex. LG G3-2500 LG G4 3000
Pana unde vor creste?

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Deja sunt telefoane care depasesc 2.000.000 $ deci,mult nu va m-ai creste pretul.
Pretul telefoanelor creste in paralel cu evolutia tehnologiei si implicit a stiintei, deci...
Cand v-a stagna evolutia, va stagna si pretul, asta fiind imposibil.
Partea buna este ca dupa maxim un an de la data lansarii unui telefon, pretul acestuia ajunge la jumatate aproape.(in cele mai multe cazuri).