| KLiNK a întrebat:

Un prieten vrea sa isi cumpere un nou smartphone. Bugetul sau este limitat: 400-450 lei.
La pretul asta a gasit Evolio M5 care a aparut acum cateva saptamani. http://www.emag.ro/......D0YYRMBBM/
Dar mie mi se pare prea ieftin. Camera aia de 8mp, cea frontala de 2, display-ul de 5 inch si mai ofera si inlocuire gratuita a ecranului spart. Nu conteaza cum il spargi.
Nu stiu daca poate sa aiba incredere in produsele Evolio, dar totusi pare foarte bun la pretul care il are si scoate si peste 20.000 de puncte in Antutu. Merita Evolio? Ati mai avut produse de la aceasta firma?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pare bun, m-as gandi sa imi iau si eu unul, nu stiu nu am mai detinut evolio pana acum, dar in cel mai rau caz il poti retuna in cazul in care nu iti place cum functioneaza, deci merita incercat.

| KLiNK explică (pentru OldSoul):

Cred ca o sa-l iau si eu. Dar sa apara si recenzii sa vad cum se descurca.
PS: Ce telefon ai acum?

| OldSoul a răspuns (pentru KLiNK):

Acum am un Karbonn A5s, mai are probleme(se blocheaza, camerele sunt mult mai slab in realitate, si un senzor face figuri, si se aude foarte slab muzica), dar cel putin cand l-am cumparat a fost la oferta... 200 de lei, deci nu prea am la ce sa ma plang, dar la pret complet nu merita.

| KLiNK explică (pentru OldSoul):

Da...este bun la 200 de lei. Am vazut Microsoft Lumia 535 care are si procesor Snapdragon la 458 de lei. Este chiar OK dar mi-e frica de Windows Phone. Nu am mai umblat cu el si am auzit ca nu este prea "bogat" in aplicatii.
http://www.emag.ro/......DR7GMMBBM/
Camera atat principala cat si frontala de 5mp, ceea ce e super bine.

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu stiu, personal nu imi plac telefoanele pe windows phone, sa fi sigur ca aplicati sunt destul de putine in comparatie cu android si ios, iar meniul imi pare ciudat, dar in rest sunt destul de bune.

| AlyxandirClaw a răspuns:

Există multe mărci de telefoane. Telefoanele tip Samsung/Apple/HTC/Blackberry costă în adaos destul de mult nu din cauza specificațiilor, ci din cauza plății lor pentru publicitate.
Nu înseamnă că telefonul este bun, dar dintre câte știu nu am văzut vreodată anunț cu Evolio, plătești ceea ce primești. Astfel, aș zice că este posibil să fie la fel de performant ca un telefon Samsung nou de 10 milioane.
*De menționat totuși că rezoluția ecranului, chiar dacă are 5in., este destul de mică. Pe de asemenea, are dual SIM.

| KLiNK explică (pentru AlyxandirClaw):

Da...am vazut ca are rezolutia cam mica dar am intalnit telefoane cu rezolutia asta (tot de 5 inch) si chiar mi-a placut cum se vedea. Si totusi la un smartphone cel mai scump este display-ul...si daca avea si rezolutie mai mare pun pariu ca ar fi costat peste 600 de lei. Mai astept niste review-uri si daca are note mari poate o sa imi iau si eu unul. Am vazut ca este telefon multimedia ceea ce inseamna ca display-ul si sunetul sunt punctele lui forte.