| gabrielmoldovangabriel a întrebat:

Va rog ajutati-ma.
Am un Samsung Galaxy S8 si cand ajunge la 25% daca nu-l bag la incarcat se descarca foarte repede si sare chiar peste procente de exemplu ieri din 25% s-a facut instant 11%. Asta se intampla daca nu-l bag inca in priza.Mereu cand ajunge la 25% face asa.Cateva sfaturi

Răspuns Câştigător
| GDragon a răspuns:

Daca vrei ca bateria telefonului tau sa te tine o perioada mai luna de timp si sa nu se comporte anormal trebuie sa respecti trei reguli esentiale.
1. Incarca telefonul tinandu-l inchis.
2. Pune-l la incarcat cand mai are doar 20% nu mai putin.
3. Nu il folosi in timp ce se incarca.
Daca urmezi sfaturile astea nu o sa ai probleme cu bateria.