| Vântulalb a întrebat:

Salut, tuturor!
Am un Samsung Galaxy J6. Suficient pentru cat il folosesc. Dar da semne de oboseala. Bateria deja ma lasa repede.
Ce as putea lua asemanator dintre cele noi, dar la fel, nu scump. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu as lua unul cat mai nou (de anul asta) pentru ca are facilitati mai multe. Exemplu: https://www.emag.ro/......D0MB02MBM/
Si costa mai putin decat cel propus de Pizza919!

| Vântulalb explică (pentru Salontanul):

La unul cat mai recent ma gandeam si eu. Dar nu ma descurc cu Huawei daca nu are serviciile Google.

| Salontanul a răspuns (pentru Vântulalb):

Are Petal Search care este inlocuitor pentru Google Play. Gasesti tot ce vrei si acolo. Eu am Samsung dar sotia mea, baiatul si nora au vrut Huawei si nu au probleme cu ele.

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Xiaomi, Huawey, Motorola, cauta si tu ca sunt reduceri vine black friday de vară.

| NLS a răspuns:

Realme 8

Xiaomi Redmi 9T, varianta fara NFC
(cea cu NFC are bateria mai mica, de doar 5160mAh)
(ii faci un debloat cu Minimal ADB Tools, si merge struna, posed asa ceva, ca telefon secundar, de frecat la munca).
Dupa 2 zile de folosire, mai am 5-8% baterie.
(il incarc cand ajunge la 15%, nu il las mai jos, dar am testat de 2 ori si pana seara, sa vad cu cat mai ramane)

Răspuns utilizator avertizat
| RealKing01 a răspuns:

Eu am telefonul asta si sunt foarte multumit:
https://www.emag.ro/......D2BHPRBBM/

Bateria tine 5 ore. Succes!

| Vântulalb explică (pentru RealKing01):

5 ore ma tine asta acum. Nu este normal.

| NLS a răspuns (pentru Vântulalb):

Dupa valoarea aceea, pare sa se refere la alt scenariu, de "test", nu de utilizare normala.

5 ore cu luminozitatea spre maxim, ruland continut video ce are rezolutia ecranului (sau mai mare) pana la descarcarea completa a bateriei.
Iar asta e o valoare cel putin decenta.

| Vântulalb explică (pentru NLS):

Nu, nu il folosesc asa de mult.

| nicunicu3 a răspuns:

Flip.ro funda?