| myrcyca a întrebat:

Salut tuturor!
Am urmatoarea nelamurire : detin un telefon dual sim pe care am doua sim-uri [de la RDS].Am un contact care e in agenda ambelor sim-uri.Un sim e privat iar celalalt e de serviciu. Daca blochez contactul respectiv de pe simul privat el se blocheaza automat si pe sim-ul de serviciu? As dori sa pot bloca acel contact doar pe sim-ul privat [Pe scurt nu vreau sa ma deranjeze persoana respectiva in afara serviciului pe numarul privat]

1 răspuns:
| TheRealA a răspuns:

Ai putea să scoți SIM-ul de serviciu din telefon, apoi să blochezi contactul respectiv. Când pui SIM-ul la loc, contactul e doar pe cel de serviciu.