| LarisaMaria09102000 a întrebat:

Salut tuturor! Mi-am facut cont pe TPU deoarece am vazut ca acest site este foarte utilizat si bun. Iar acum vine si o intrebare: Am un telefon E-boda Rainbow V47 si nu ma pot conecta la reteaua WI-FI din casa. In telefon nu exista cartela sim. Parola de la router am introdus-o, e buna, iar iconita pentru Wi-Fi din partea de sus a ecranului, in loc sa fie albastra este gri. Am repornit si routerul, am repormit si telefonul, i-am scos si bateria, dar tot nu merge. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Divy a răspuns:

Acel lucru e posibil să fie de la telefon, semnal sau faptul că nu ai introdus mufele corespunzător.

Deci am avut aceiași situație dar semnalul era gri nu cu albastru, cel mai bine ar fi să verifici direct în browser.

Dacă nici așa nu merge ai putea reseta telefonul în acest sens.

Înainte de a face acest lucru asigură-te că serviciul de internet e activ și nu e căzut de la ei, pentru asta folosește pc.

Dacă problema persistă te rog să mă anunți.

Mult succes
Crăciun fericit

4 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Si ai incercat sa intri pe net si nu merge? Nici a mea la un telefon nu este albastra este tot gri si merge.Conecteaza-te si incerca sa intri pe net.Nu te lua dupa culoarea iconitei de wi-fi.

| LarisaMaria09102000 explică (pentru dannys):

Am incercat, dar nu merge

| aalexei a răspuns:

Dar cu alt telefon/tableta/laptop ai acces la internet prin wifi?