| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,va cer o parere:ma gandeam sa-mi schimb telefonul si m-am uitat zilele astea pe net si am vazut destule telefoane.Mi-a sarit in ochi Allview p5 mini.Eu nu sunt chiar atat de bine cunoscator in domeniul telefoniei, asa ca va cer parerea in legatura cu acesta.Din cate am vazut eu ca puncte tari:are un pret bun (sub600 lei), are un display de aproape 4 inch(ceea ce mi se pare ok), procesor de 1 ghz, camera bunicica, mai ales ca are si secundara.Nelamuririle mele sunt urmatoarele:din cate am vazut are o baterie de 1700 mah care cica rezista cam 200 si ceva de ore in stand bay, nu cumva e cam putin? fiindca sunt telefoane care rezista peste 400 ore(ex galaxy mini 2-care rezista 540 h in 2g si 420 h in 3g) si s-ar putea sa fie nevoie sa stau numai cu el in priza.In legatura cu memoria, cica are 4 gb memorie interna din care doar 2, 2 gb disponibil real, iar restul le ocupa sistemul de operare si altele, la alte telefoane tot asa se intampla? stiu ca si galaxy mini 2 are tot 4gb memorie interna, dar acolo n-am auzit ca ar fi disponibil doar 2 sau 2 si ceva. Oare asa e la toate? in legatura cu pretul,mi se pare ca e cam prea ieftin fata de ce dispune, ma tem sa nu ascunda ceva defecte sau imperfectiuni pe undeva? astept lamuriri, multumesc mult anticipat!

8 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Sunt ieftine Allview intrucat sunt produse de catre o firma romaneasca, majoritatea celor care au cumparat au fost multumiti de aceste telefoane. Bravo lor.
Poti sa arunci un ochi si pe Alview P4, care desi costa mai mult, este dual core.
http://timez.ro/telefon-allview-p4-duo/
Bine ca producem si noi smartphone-uri mai destepte...

| NevastuicAaA a răspuns:

Eu din cate telefoane "Mini" am vazut nu am avut pareri foarte bune.
Adica incearca sa puna pe telefon lucrurile pe care le au cele mari.Doar ca sunt pe jumatate fata de cele mari.
Deci nu cred ca o sa iti placa tare mult.
Cat despre baterie la toate tine cam 2-3 zile.Depinde cum il intretii, cat il folosesti. Cele sofisticate consuma si mai mult. Dual sim...iti strigi nervi.

Depinde ce cerinte ai tu pentru un telefon ideal.Toti vrem cat mai sofisticate.Dar pretul...ne spulbera dorinta.
Eu iti recomand sa iti iei un telefon care sa iti indeplineasca cerintele. Poti sa ceri pareri din nou pentru el pe TPU.
Dar in nici un caz "Mini".
Tine cont de ce vrei tu sa faci cu telefonul:
-sa asculti muzica(Difuzor)
-pentru video
-pentru internet
-GPS
-Memorie
-Mesaje
-Aspect
-Pret
-Poze
-Vorbit mult
-Jocuri

| s3v3n7 a răspuns:

Pentru ca ii un telefon creat de romaniwinking

| cflorin11 a răspuns:

Are specificatii modeste, materialele nu sunt chiar premium, bateria slaba, fara blit, memorie mica si pot continua cu firma care lasa de dorit. pot sa te indrum catre acest telefon; http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-htc-rhyme-gold-l/

| MaxKiller911 a răspuns (pentru cflorin11):

Daca spui ca Allview este o firma proasta inseamna ca nu cunosti nimic despre telefoane deoarece Allview este produs de Dell care, din cate stiu eu, este o firma foarte bun care se respecta.

| CrYsTyAn98 a răspuns:

Eu mi-am cumparat de curand un Samsung Galaxy Ace Plus si pot spune ca sunt foarte multumit de el...ti l-as putea recomanda si tie dar ca si pret depasesyte acei 600lei si se duce undeva pana la 700-800 de lei.dar daca nu vrei iti recomand un Samsung Galaxy Mini 2 care din punctul meu de vedere este foarte ok telefonulwinking

| just0angel a răspuns:

E ok si telefonul asta, dar ti-as recomanda Samsung galaxy mini 2. Are androind, poti intra pe net, descarca aplicatii, camera care face poze dragute.Dar depinde ce iti place. Si e avantajos ca pret. Este in jur de 600 lei la liber. Succes in gasirea unui telefon! laughingwinking

| Pavlic a răspuns:

Alegerea ta este buna si crede-ma nu o sa stai numai in priza cu el.In privinta cu defecte nu sunt sigur.

Întrebări recente