| cosmin123456789123456789 a întrebat:

Salut,va rog daca puteti sa ma ajutati cu o nelamurire:stiti ca la fiecare telefon mobil spune la caracteristicile bateriei capacitatea (ex 800/1000/1200/1500/1800/2100 mAh).Ce inseamna asta?, adica o baterie de 2100 e mai buna ca una de 1000, in ce sens? dau funda pentru explicatii!

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Consumul este de x miliamperi pe ora.mA/h

| Zangetsu a răspuns:

O baterie cu 2100mAh tine de 2 ori mai mult decat una de 1000mAh.

| Alexaaandraaa a răspuns:

O baterie cu 2100mAh tine de 2 ori mai mult decat una de 1000mAh. Consumul este de x miliamperi pe ora.mA/h. Sper că ai înțeles! puppy dog eyes Pup!:*

| ArekkusuKage a răspuns:

Da este vorba de amperaj pentru ca la 1000 se consuma mai repede dar se incarca mai repede iar cea de 2100 este la fel doar ca se consuma mai greu si se incarca mai greu dar este vorba si de amperajul care il solicita telefonul deci amandoua sunt la fel de bunewinking este ca si o memorie cu cat ai mai multe aplicati poze muzica in el cu atat se umple memoria asa si cu bateria cu cat ai mai multe aplicati cu atat se consuma mai rapid xD bateria cred ca explicatie ca asta gasesti mai greu xD ai inteles?

| abyy95 a răspuns:

Numerele acelea reprezinta mili amperii cu cat bateria are mai multi mAh cu atat bateria este mai buna tine mai mult sper ca te-am lamurit

| Lasxlo_Popa_1997 a răspuns:

Da p ca are biti votli mai multi da''