| Nimeni10 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar telefon si m-am gandit la 3 telefoane, Samsung a55, poco x6 pro si poco f6, ce alegeti voi?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Total de acord cu orice Samsung alegi!

| NLS a răspuns:

A55, desi e scump pentru ce ofera.
Insa daca esti genul care are grija de telefoane, are avantajul ca primesti update-uri o perioada indelungata.

POCO nu sunt chiar ce trebuie, ca sa ma exprim elegant.

Daca ai vrea Xiaomi Redmi Note (12 Pro de exemplu, 13... ) ar fi mult peste POCO.

| Nimeni10 explică (pentru NLS):

Poco is performante f6 are 8s gen 3 iar x6 pro are mediatek 8300 ultra, mult peste exynos-ul de pe Samsung laughing

| NLS a răspuns (pentru Nimeni10):

Eu prefer un procesor de nivel mediu (adica 4 nuclee la 1.9 sau 2.0 GHz, si celelalte 4 la 2, 6-2, 8GHz...).
Sunt in acelasi timp capabile pentru orice task in afara de jocuri, si au grija sa te tina bateria mai mult.

Daca insa tot ce faci tu cu telefonul e sa te joci jocuri "grele", clar ca ai nevoie de cel mai puternic procesor.

| Nimeni10 explică (pentru NLS):

Ce nu imi place la Samsung ca e scump 256 gb.

| ReddY25 a răspuns:

Merg pe Samsung cu drag

| 1onur a răspuns:

Samsung A55 am avut acel telefon, era bun.

| NLS a răspuns (pentru 1onur):

Telefonul acela e pe piata de 6 luni, si in magazinele din Romania probabil de 5 luni.
De ce nu il mai ai? Daca e bun, chiar atat de nemultumit ai fost de el, sa il cumperi, si apoi sa scapi de el dupa 2-3 luni?
Nu zic ca minti, dar imi scapa logica ta.

| 1onur a răspuns (pentru NLS):

Lam schimbat cu s8 normal pe negru.

Crezi ce vrei.

| Cipi1212 a răspuns:

Samsung.

| Mindfulness a răspuns:

A55 e bun.

| AdrianGht a răspuns:

Salutare! eu as alege Samsung a55.
https://www.pcgarage.ro/cauta/Samsung+a55

De asemenea iti las un cod de reducere valabil pentru aproape orice comanda pe site: VU2AATJJ
codul se introduce inainte de finalizarea comenzii in sectiunea cosul meu apasand pe "Ai un voucher, cupon de reducere sau card cadou? Click aici sa-l introduci."

www.pcgarage.ro