| David9379 a întrebat:

Vreau sa îmi spuneți și mie ce telefon să aleg dintre un Samsung Galaxy A7 ( 2017 ) și un Huawei Mate 10 Lite. Vreau sa îmi spuneți avantajele și dezavantajele la fiecare telefon. Mulțumesc!

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

A7 :
- Cu cativa milimetri mai mare
- Rezistent la apa ( asa cica )
- Android 8 ( vs Android 7 )
- Baterie mai mare
- Mai multi senzori ( + Giroscop, barometru )

Huawei :
- Densitatea pixelor putin mai mare, deci calitatea video e ceva mai buna
- Procesor mai bun
- 64 GB storage ( vs 32 cu A7 )
- Suporta si Micro SIM ( nu doar nano SIM )

Cam acestea ar fi deosebirile importante...
Nu cred ca exista "telefoane mai bune si telefoane mai proaste". Fiecare telefon are caracteristici si preturi diferite fata de celelalte. Tu alegi ce ti se potriveste.