| x2gk9r a întrebat:

Salut vreau un sfat
Mi-am luat iph 12 cu 64 gb acum cateva zile doar ca ma deranjeaza memorie cand fac o actualizare se pune in memorie de ex si ma enerveaza, ce sa fac?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Măi băiatule, sfaturi ti s-au dat dar nu le iei in considerare.
Cand ai iphone 11 cand ai 12, hotaraste-te.

| x2gk9r explică (pentru darrio2007):

Am 12 ma esti orb?

| darrio2007 a răspuns (pentru x2gk9r):

Si ăsta ce e?
https://www.tpu.ro/......destul-de/

| Hyperion7 a răspuns:

Pai toate actualizările se pun in memorie, pentru că vechiul sistem este înlocuit automat și este adăugat cel nou, ocupând puțin mai mult decât vechiul pachet, dar e absolut firesc să se întâmple asta

| mastadont a răspuns:

Mergi la settings, general, software updates, și dezactivezi automatic updates, e atât de simplu. În viitor însă, va trebui să faci update manual pentru că nu se va mai descărca automat.

| carevaescu a răspuns:

Lasă procesul de actualizare să se termine în tihnă și nu te mai enerva.

| x2gk9r explică (pentru carevaescu):

Daca atat de duce mintea, imi pare rau

| carevaescu a răspuns (pentru x2gk9r):

Înveți treptatwinking

| darrio2007 a răspuns (pentru x2gk9r):

Pe tine cât te duce mintea? Că ne aburesti de cateva zile.

| literallythesamebruh a răspuns:

Este o actualizare. Aduce lucruri noi. Lucrurile noi consumă memorie. Logic?

| Xox0 a răspuns:

Dezactiveaza-le din setari si vezi ca de continui sa iti faci update, ti se incetineste telefonul ori va incepe sa aiba bug-uri

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Xox0):

Nu este adevărat, sau cel puțin nu în totalitate. Bug-urile se rezolvă în timp, iar telefonul nu este neapărat încetinit, asta dacă nu luăm în considerare faptul că Apple chiar încetinește telefoanele la fiecare update ca să te împingă să iei unul mai nou. Dar dacă nu actualizezi regulat telefonul, poți avea probleme de securitate.

| Xox0 a răspuns (pentru literallythesamebruh):

E adevarat asta, dar personal imi fac update la software rar (o data pe an) si nu am avut nici o problema de securitate. Sa nu mai spun ca update-urile astea iti si strica sanatatea bateriei.
Acum fiecare cu parerea lui.

| Ejd a răspuns:

E foarte prost telefonul la mine merge greu se blocheaza