| ionutmbk a întrebat:

Salutare. Am si eu o intrebare. Tocmai ce am luat o mare teapa. Am cumparat un iphone 5s de la o persoana din alt oras si mi l-a trimis prin curier. Am facut greseala sa il iau fara verificare colet si iphoneu e blocat icloud. Sunt sanse sa recuperz bani daca sun la politie?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Politia nu se deranjeaza pentru atat.

| LePotato a răspuns:

Cand cumperi ceva de valoare(banuiesc ca n-ai dat 100 lei pe el) te intalnesti cu respectivul vanzator undeva si verifici si tu telefonul, vezi ce si cum...asa ala prin posta putea sa-ti trimita si un Nokia 3310sad

Parerea mea e ca politia nu se baga in cazuri de genul.

| MskDesign a răspuns (pentru LePotato):

Corect!
Data viitoare, cu siguranta, va fi mai atent.

| AccountDeleted a răspuns:

De pe OLX l-ai luat? Intra aici si citeste http://ajutor.olx.ro/......t-rezolva- Te va ajuta.