| Crs251298 a întrebat:

Salutare, am și eu o problema în legătură cu contul de Facebook...Mi-am cumpărat un telefon nou din cauza ca telefonul pe care îl foloseam s-a spart și nu mai merita sa îl repar dar având autentificarea prin doi factori activata nu mai pot sa mă conectez la Facebook pe alt device, pe laptop îmi stersesem istoricul și din aceasta cauza nu mă pot conecta, imi cere aprobarea de pe iphone.
Ceva sugestii? Menționez ca am trimis câteva mailuri de pe contul prin care mi-am făcut Facebook dar fără răspuns.
Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca acel cod de la Fb iti venea prin sms, nu conteaza marca telefonului. Doar daca nu mai ai acelasi numar nu iti vine codul.

| Crs251298 explică (pentru darrio2007):

Acel cod îmi venea doar pe browser la notificări sau în aplicație tot la notificări dar doar pe iphone și doar acel browser îl aveam salvat

| darrio2007 a răspuns (pentru Crs251298):

Am inteles acum.

| cfrtobias a răspuns:

Pai in iphone n-ai retea Orange sau ceva? ca acolo iti vinea cod nu? in sms

| Crs251298 explică (pentru cfrtobias):

Nu îmi venea prin rețea îmi apărea la notificări și îi dădeam aprobare la device ul care vroia sa acceseze Facebook ul