| Trudix21 a întrebat:

Salutare!
Am un iPhone 14 Pro Max de aproape 4 luni, iar bateria îmi ține undeva la 9 ore și un pic dacă stau doar pe aplicații de socializare și puțin pe ceva joc iar dacă vorbesc pe apel video în maxim 3 ore și ceva mi se închide. Sănătatea bateriei este de 100%.
Aveți idee de ce? Si ce pot face în acest sens?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ti-ai instalat o gramada de jocuri si alte prostii care ruleaza in fundal de aceea se termina bateria asa repede! Dezinstaleaza absolut tot ce nu ai cu adevarat nevoie de el! Apoi cauta la setari: Economisire baterie si activeaza-l, eu sunt pe android dar trebuie sa aiba si ios-ul...

| literallythesamebruh a răspuns:

Este un telefon până la urmă. Consumul de media mănâncă baterie.