| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am un iPhone 14 recent cumpărat nou. Totul perfect la el pana am văzut ca este supervizat de o companie de nu știu unde. se poate sa scap de acea supervizare? Dacă da, telefonul o sa-l pot folosi măcar 2 ani?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta pe Google aceea companie si vezi cu ce se ocupa, apoi gandeste!

| Simpatic a răspuns:

Ne minti ca l-ai cumparat nouwinking

"Supervision gives schools and businesses greater control over the devices that they own. With supervision, your administrator can apply extra restrictions like turning off AirDrop or preventing access to the App Store. It also provides additional device configurations and features, like silently updating apps or filtering web usage.

By default, your iPhone or iPad isn’t supervised. Supervision can only be turned on when you set up a new device. If your iPhone or iPad isn’t supervised now, your administrator needs to completely erase your device to set up supervision. "

| Gigiduru007 a răspuns (pentru Simpatic):

Cine stie de unde l-a furat.

| Simpatic a răspuns (pentru Gigiduru007):

big grin

| No10 a răspuns (pentru Simpatic):

L-am cumpărat sigilat de la samsari deștepților. La rândul meu mi-am luat teapa. Nu știu la ce răspundeți dacă habar nu aveți și nici nu are legătura răspunsul cu întrebarea!

| No10 a răspuns (pentru Gigiduru007):

Gunoiule, dacă l-am furat de ce vrei sa il cumperi tu?

| Gigiduru007 a răspuns (pentru No10):

Ciorditorule nu ti-l cumpara nimeni. Infasoara-l in folie de aluminiu sa nu te trezesti cu politia la usa.

| Simpatic a răspuns (pentru No10):

Tocmai ti s-a raspuns desteptule ca daca era sigilat nu putea sa fie "Administrat" de o terta parte, dar banuiesc ca te imbraci de la sh si mananci pe ajutoare socialewinking

| Gigiduru007 a răspuns:

Dupa cum banuiam, telefonul este furat. Nu o sa-l poti folosi pentru ca te vei trezi la usa cu propietarul insotit de politisti. Iti dau 400 de lei pe el.

| No10 a răspuns (pentru Gigiduru007):

300 dacă vrei