| DaTsIk a întrebat:

Salutare, are ceva daca pun plasticul ăla de la căștile tip dop in spirt sa se dezinfecteze? Sau nu e ok?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

șterge-l cu un tampon de vată, e suficient

Bula
| Bula a răspuns:

Daca bagi castile in spirt, se va strica partea electrica din ele.
Se poate sterge exteriorul, cu o carpa moale (gen batista) inmuiata in spirt si stoarsa, astfel s nu intre spirtul in interior.

De altfel, orice material plastic (inclusiv carcase, si de calculator) se poate astfel curata de pete de grasime si murdarie.

| gelu1970 a răspuns:

Spirtul o să le deterioreze.

| slayer09 a răspuns:

Plasticul ala fiind un cauciuc nu? daca e de cauciuc nu e indicat pentru ca alcoolul degradeaza cauciucul

| Uvox a răspuns:

Plasticul, adica "doapele" de cauciuc? Daca se pot scoate, da, e ok sa le cureți cu spirt. Nicio problemă.
Nu si căștile, nici daca sunt rezistente la stropi.