| maphiotul a întrebat:

Salutare.
Care telefoane mid range ar avea zoom optic foarte bun?
NU imi recomandati avioane sau camere foto dedicate, dslr-uri etc!
Mersi.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Nu foarte mare.
Ideea e că nicio mare companie nu a mai evoluat tehnologic, pentru că s-a cam descoperit tot ce era de descoperit.
Mai mult, Samsung e cam singurul care oferă produse mai calitative decât Xiaomi, de exemplu.
Legat de diferențele dintre camere, oricum, s20 sau s21 fe sunt mai noi puțin și în teorie și mai bune, spre deosebire de S10+.
Că nu se compara de la egal la egal sau că sunt inferioare la anumite capitole e și din cauza faptului că ele (S20 și S21 fe) nu se doreau a fi fost flagship-uri, că dacă erau, scădea vânzarea flagship-urilor actuale(S20+,S21+)
De asta și sunt midrange acum și high midrange au fost cand au fost lansate.
Ca sa mergi mai sigur, te poți îndrepta către S20+ sau ultra sau S21+ sau ultra.
Sunt mai scumpe puțin, dar își merită banii.

7 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

S20 fe și S21 fe sunt relevante.
Celelalte sunt petarde big grin

| maphiotul explică (pentru Hyperion7):

Mersi.
Stii de la ce vine fe?

| Hyperion7 a răspuns (pentru maphiotul):

Aparent Fan Edition, aka pentru fani.
Nu știu dacă știi, însă lumea voia Snapdragon și în alte piețe decât SUA și China, un S20 mai de buget, dar cu un ecran și o cameră la fel de bune ca ale lui S20.
Și Samsung asta a oferit.Cam asta e conceptul FE

| maphiotul explică (pentru Hyperion7):

Hm,suna binehappy
Ma gandeam ca e ceva gen varianta,, se" adica nașpa.
Am facut acum comparatii pe gsmarena intre s20 fe, s21 fe si telefonul meu s10+.
Si din ce am vazut sunt foarte mici diferentele, aparte de camera (care e de fapt subiectul postarii mele)la unele chestii e chiar mai tare s10+ laughing
Acuma..nu stiu cat de mare e diferenta intre zoom-ul optic 2× si 3×

| maphiotul explică (pentru Hyperion7):

Fix la astea doua modelele ultra m-am orientat in ultima vreme laughing
Doar ca nu am gasit de vanzare la mine in oraș si de pe olx nu vreau.
Mersi de recomandare, o sa mai caut.

| Hyperion7 a răspuns (pentru maphiotul):

Mai încearcă și sigur o sa găsești!
Mersi fain de fundițăbig grin

| maphiotul explică (pentru Hyperion7):

Cu drag.
Din cate consider eu e pe merithappy

| Hyperion7 a răspuns (pentru maphiotul):

Nu foarte mare.
Ideea e că nicio mare companie nu a mai evoluat tehnologic, pentru că s-a cam descoperit tot ce era de descoperit.
Mai mult, Samsung e cam singurul care oferă produse mai calitative decât Xiaomi, de exemplu.
Legat de diferențele dintre camere, oricum, s20 sau s21 fe sunt mai noi puțin și în teorie și mai bune, spre deosebire de S10+.
Că nu se compara de la egal la egal sau că sunt inferioare la anumite capitole e și din cauza faptului că ele (S20 și S21 fe) nu se doreau a fi fost flagship-uri, că dacă erau, scădea vânzarea flagship-urilor actuale(S20+,S21+)
De asta și sunt midrange acum și high midrange au fost cand au fost lansate.
Ca sa mergi mai sigur, te poți îndrepta către S20+ sau ultra sau S21+ sau ultra.
Sunt mai scumpe puțin, dar își merită banii.