| maphiotul a întrebat:

Salutare.
La telefon Samsung nu stiu de ce imi apar paginile in Chrome cu scris mic.
Am cautat peste tot la setari si nu am gasit rezolvarea.
La accesibilitate am dat pe marire text dar atunci deformeaza paginile.
Pot reseta cumva Chrome sau ce sa-i mai fac?

8 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

La accesibilitate in chrome ai dat? sau in telefon?

| Gg8 a răspuns:

Există mai multe opțiuni pentru a remedia problema cu dimensiunea mică a textului în Chrome pe telefonul tău. Una dintre opțiuni este resetarea setărilor browser-ului Chrome la valorile implicite. Acest lucru poate fi făcut prin ștergerea datelor aplicației Chrome. Iată cum poti face asta

1.Accesezi meniul "Setări"
2. opțiunea "Aplicații" sau "Manager de aplicații"
3. Caută aplicația Chrome în listă și selecteaz o
4. Acceseaza opțiunea "Stocare" și apoi selectează"Ștergeți datele".
5. Confirmi acțiunea și aștepți ca datele să fie șterse.
6. Deschizi aplicația Chrome și verifici dacă problema a fost rezolvată.

Este important de menționat că această acțiune va șterge toate datele și setările din aplicația Chrome, inclusiv istoricul de navigare, parolele salvate și preferințele. Prin urmare, este important să faceți o copie de siguranță a datelor importante înainte de a efectua această acțiune.

De asemenea, poti încerca să ajustezi setările de accesibilitate pentru a mări dimensiunea textului, dar aceasta poate deforma paginile web. O altă opțiune este să utilizezi o altă aplicație de navigare web care permite ajustarea dimensiunii textului cum ar fi
Font Size
Big Font sau
Accessibility Suite

Sper că te am ajutat happy funda?

| maphiotul explică (pentru Gg8):

Din păcate funda nu pot pentru ca nu mi-ai dat raspunsul care sa ma ajute, scuzehappy
Apreciez ca te-ai straduit dar :
-datele nu le pot sterge pentru ca se sterg toate parolele
-am mentionat ca la accesibilitate am dat pe marire text dar atunci deformeaza paginile
-alt browser nu vreau sa folosesc
Si intre timp am descoperit singur problemalaughing
Era bifat,, versiune site desktop"

| cfrtobias a răspuns (pentru maphiotul):

Este bine daca ai descoperit, noi nu avem ce sti ce ai bifat laughing

| maphiotul explică (pentru cfrtobias):

Da,dar daca studiai bine iti dadeai seamalaughing

| cfrtobias a răspuns (pentru maphiotul):

Eu nu folosesc versiune site desktop, odata am incercat parca si nu mi-a placut pe telefon

| maphiotul explică (pentru cfrtobias):

Păi nici eu nu folosesc, am bifat din gresealalaughing