| maphiotul a întrebat:

Salutare.
La un Nokia C2 care l-am folosit in Spania pe Movistar acum cand am bagat cartela de Orange imi cere un cod de restricție.
O fi codat sau ce?
Eu nu am activat cod pe el.
Stiti care poate fi acel cod?
Am incercat cateva variante gasite pe net 12345, 1122 si inca vreo doua.
Mersi

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In UE telefoanele nu mai sunt codate pe un singur provider de mai bine de zece ani.

| Batmanel a răspuns:

Sigur nu e Pin? Cartelele Orange vin cu pinul activat, codul e 0000

| maphiotul explică (pentru Batmanel):

Pinul l-am bagat 0000 si a functionat.
Dar mai imi cere un cod

| Batmanel a răspuns (pentru maphiotul):

Da, se poate sa fie blocat, mergi la un service GSM si te ajuta ei.

| maphiotul explică (pentru Batmanel):

,,Ma ajuta" pe bani...
Eu vreau sa ma ajut singur cum pot